ESKİŞEHİR JANT ve MAKİNA

ENGLISH

Firma, 1950'li yıllarda Ahmet Musubeyli tarafından kurulmuş, önceleri atölye olarak faaliyet göstermiş sonra da şirket kimliğine kavuşmuştur. İlk faaliyet alanı, Türkiye'ye o günlerde ithal edilen traktörler nedeniyle oluşan römork pazarına yönelik römork jantı talebini karşılamaktır. Zaman içerisinde otomobil, otobüs, kamyon, forklift, traktör vb. neredeyse tüm karayolu araçları için jant üretilmiş olup müşteri odaklılık ve esnek üretim ana prensip haline gelmiştir.

1958 Eskişehir Sanayi Sergisi

1958 yılında Eskişehir'de düzenlenen sanayi sergisinde dönemin Başbakanı Adnan Menderes, firmamız standını ziyaret ederken çekilmiş bir fotoğraf. Firmamız kurucusu Ahmet Musubeyli, sırtı dönük olarak fotoğrafta yer almıştır. Yine aşağıda aynı sergiden bir başka kare yer almaktadır.

 

 

1958 Eskişehir Sanayi Sergisi Hürriyet Gazetesi

Söz konusu sergi, dönemin yüksek tirajlı ulusal gazetelerinde de yer bulmuştu. 1958 yılı Hürriyet Gazetesi

Devrim Arabası Projesinde Jant Tedarikçisi

Yaklaşık 4.5 aylık kısa bir süre içerisinde tasarım ve 4 adet prototip üretiminin gerçekleştirildiği, başarılı bir AR-GE çalışması olan Devrim Projesi'nde, EJS, jant tedarikçisi olarak yer almıştır.

Halihazırda çalışır prototip, Eskişehir'de Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A Ş Tülomsaş bahçesinde özel garajda sergilenmektedir. Fotoğraflar Devrim Arabası resmi web sitesi www.devrimarabasi.com'dan alınmıştır.

Nostaljik Arama Motorlarında EJS

EJS Eskişehir Jant ve Makina Sanayi Ticaret Anonim Şirketi

Organize Sanayi Bölgesi 7. Cad. No:5 26110 Eskişehir 0 222 236 16 00 Faks : 0 222 236 16 05 info@ejs.com.tr